به سایت تخصصی خانم دکتر سعادتی خوش آمدید

تلفن تماس

021 ۲۲۷۶۱۶۰۰

مطالب و مقالات / تشخیص هموروئید و آبسه مقعدی

news photo

تشخیص هموروئید و آبسه مقعدی

تشخیص هموروئید و آبسه مقعدی

آبسه انورکتال در صورتی که درمان نشود بسیار خطرناک است و از عفونت یا مسدود شدن غدد مقعد ایجاد می گردد. به دلیل بیماری های جنسی و یا اختلال مانند بیماری کرون و یا دیورتیکولیت ایجاد می گردد. علایم آبسه مقعدی می تواند شامل درد مقعد یبوست و تب باشد. در صورتی که هموروئید تب ایجاد نمی کند و به جای چرک خون در پاکه هموروئید دیده می شود و دردی شبیه به تیر کشیدن دارد اما آبسه دردی ممتد دارد. روش استاندارد درمان آبسه مقعدی جراحی است که بهترین نوع جراحی آبسه مقعدی با لیزر است. آبسه نباید دستکاری شود زیرا تبدیل به بیماری های پیشرفته تر مثل کیست مویی و فیستول می شود.

تشخیص هموروئید یا بواسیر به طور تیپیک با معاینه فیزیکی توسط پزشک متخصص تشخیص داده می شود. با مشاهده بافت اطراف می توان هموروئید خارجی و هموروئید داخلی پرولابه را تشخیص داد. تفاوت علایم هموروئيد با آبسه در این است که آبسه مقعدی ترشح چرکی دارد و معمولا بیمار با تب و ترشح زیاد مراجعه می کند.

تشخیص قطعی هموروئید

برای تشخیص قطعی همورویید می توان از آنوسکوپی یا پروکتوسکپی کمک گرفت. آنوسکوپی همان دیدن مقعد با کمک یک منبع نورانی در سر آن است و پروسکوپی دیدن راست روده و قسمت پایینی روده بزرگ به وسیله پروسکوپ است که دارای یک اپتیک و یک منبع نورانی در سر پروسکوپ است.

 

تشخیص هموروئید

تشخیص هموروئید

 

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب جدیدترین و بهترین درمان هموروئید و هزینه ها ی درمان هموروئید با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید 22761600

آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان 9، پلاک457 ،ساختمان پرنس، واحد 10

مطالب مرتبط

کیست مویی

شقاق مقعد یا همان فیشر مقعد

آبسه مقعدی

خونریزی گوارشی

تمرین کگل

هموروئید

درمان هموروئید

فیستول مقعد

خارش مقعد

تشخیص هموروئید و آبسه مقعدی

تفاوت شقاق با هموروئید

پیشگیری از شقاق و آبسه مقعدی

برای درمان هموروئید یا بواسیر به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

اگر فیستول مقعد به موقع درمان نشود

زگیل تناسلی

 

 

تاریخ نشر خبر: ۲۳ اسفند، ۱۳۹۵


نظرات کاربران