به سایت تخصصی خانم دکتر سعادتی خوش آمدید

تلفن تماس

021 ۲۲۷۶۱۶۰۰

ویدیوها

videos photo

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه های ساکشن چربی است که اخیرا به کمک جراحان آمده است. با استفاده از این دستگاه جراح برای خارج کردن چربی دیگر نیازی به برش سرتاسری ناحیه ندارد. جراح چند سوراخ میلیمتری بر روی ناحیه ایجاد می کند و با کمک کانولایی که در سر هندپیس دستگاه قرار دارد چربی را خارج می کند.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک دستگاهی است که مورد تایید FDA آمریکا است و به جراح کمک می کند عمل ساکشن و بیرون کشیدن چربی را به راحتی و امنیت انجام دهد. لیپوماتیک در تمامی نواحی بدن قابل استفاده است و کاملا بی خطر و بی عارضه است عکس این دستگاه را در پایین می بینید.

عمل لیپوماتیک چگونه است؟

تکنیک لیپوماتیک مدرن ترین تکنیک در زمینه ساکشن و بیرون کشیدن چربی می باشد که به نام های متفاوتی از جمله لیپوپلاستی با فرکانس پایین، لیپوساکشن با استفاده از هندپیس پنوماتیک یا لیپوساکشن به روش میکروایر نیز معروف است. جراح چند سوراخ میلیمتری بر روی ناحیه مورد نظر ایجاد کرده و با استفاده از کانولایی که در تصویر زیر می بینید چربی را می شکند چربی را خارج می کند.

فواید استفاده از لیپوماتیک 

-امولسیفیته کردن بهتر چربی ها

- درمان راحت تر نواحی که برداشت چربی از آن دشوار است مثل پشت و پیگاستر و نواحی فیبروزه

- سهولت رفع چربی های سطحی

-ایمنی بالا

-کاهش درد در نتیجه ی تحریک آزادسازی اندروفین ها

-عدم پارگی عروق بزرگ تر و در نتیجه عدم ریسک آمبولی چربی

- اینفیلتراسیون کمتر مایع

-کبودی و ادم و خونریزی کمتر

-عدم ایجاد نکروز

-جمع شدن بهتر پوست معمولا به جراحی جهت برداشتن پوست نیازی نیست

-بیشترین میزان جمع شدگی پوست پس از درمان

-پوشیدن لباس فشاری حداکثر به مدت 7 الی 10 روز

-حفظ بیشترین میزان سلول های مزانشیمی بافت چربی

-لیزر چربی به صورت ذرات دانه ارزنی که برای تریق چربی بهترین می باشد

-ریکاوری کوتاه تر

- دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم یکی از بهترین روش های خارج کردن چربی از ناحیه شکم است زیرا جراح حجم بالایی از چربی را به راحتی از این ناحیه خارج کرده و هیچ ردی بر روی شکم به جا نمی گذارد لیپوماتیک دستگاهی است که با حرکت مکانیکی که در تصویر بالا مشاهده می کنید چربی ها را می شکند بنابراین سوختگی و نکروز در ناحیه ایجاد نمی کند. دوره نقاهت پس از جراحی شکم با لیپوماتیک بسیار کوتاهتر از ساکشن و جراحی شکم عادی است بیمار شب اول در بیمارستان یا کلینیک بستری می شود و پس از آن با اجازه پزشک مرخص می شود. دوره نقاهت پس از لیپوماتیک شکم بسته به سن بیمار و شرایط عمومی بیمار و عمق لیپوماتیک انجام شده متفاوت است اما به طور متوسط ۳ روز استراحت در منزل توصیه می شود. برای اطلاع از درد لیپوماتیک شکم مطلب اختصاصی را مطالعه کنید

مقایسه لیپوماتیک با روش لیپوساکشن همراه با اولتراسونیک

با گذشت زمان استفاده از روش های قدیمی تر مثل لیپوساکشن و اولتراسونیک منسوخ می شود و روش های جدیدتر جایگزین آنها می شود. بر خلاف روش بسیار تهاجمی و دردناک اولتراسونیک که در ناحیه وسیعی انجام می شود لیپوماتیک روش بسیار ملایم تر است و در نواحی کوچک بسیار پر کاربرد است. به دلیل تهاجم کمتر لیپوماتیک بیمار درد بسیار کمتری بعد از لیپوماتیک را تجربه می کند که با مسکن و داروهای ضد درد قابل کنترل است. به همین دلیل دوره بازگشت به حالت عادی بسیار کوتاهتر نیز خواهد بود. یکی از ریسک هایی که اولتراسونیک دارد آسیب به بافت های عصبی ناحیه است. اولتراسونیک با ایجاد امواج مادون صوت کار می کند و ممکن است در سر راه شکستن چربی ها به سلول های عصبی و بافت اطراف نیز آسیب برساند.

از طرف دیگر، Lipomatic بسیار ملایم است. این دستگاه از یک ماشین هوای فشرده همراه با یک کانول کمک می گیرد که دارای چرخش خودکار 360 درجه می باشد. این حرکت اجازه می دهد تا چربی به طور خودکار و در همان زمان حرکت خارج شده و آسپیره شود. این روش بسیار امن و مؤثر است. سیستم لیپوماتیک به راحتی قابل حمل و سبک است و از این رو، جراحان را قادر می سازد با دقت و صراحت بیشتری بر روی فرایند خاج کردن چربی تمرکز کنند.

هزینه لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک

برای ویزیت اولیه لیپوماتیک بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در همان جلسه با توجه به وسعت کار و نواحی مختلفی که قرار است لیپوماتیک شود  هزینه لیپوماتیک به طور دقیق اعلام می شود قیمت لیپوماتیک از ۵ میلیون تومان به بالا می باشد.

لیپوماتیک در تهران

مطب دکتر زهرا سعادتی جهت ویزیت بیمار در تهران پاسداران قرار دارد و کلیه اعمال جراحی و لیپوماتیک در کلینیک تهران پاسداران انجام می شود. در صورتی که بیمار ترجیح دهد لیپوماتیک در بیمارستان در تهران انجام شود هماهنگی های لازم با بیمارستان معتبر طرف قرارداد انجام خواهد شد.

جهت اطلاع از زمان پذیرش از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ با شماره تلفن 22761600 تماس بگیرید. توجه کنید قبل از تشریف فرمایی وقت بگیرید و از ساعات پذیرش مطمئن شوید. ساعات پذیرش در سال ۹۷ شنبه وسه شنبه ساعت ۱۴ دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح می باشد

آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان 9، پلاک457 ،ساختمان پرنس، واحد 10

 

تاریخ نشر خبر: ۲۸ تیر، ۱۳۹۶