به سایت تخصصی خانم دکتر سعادتی خوش آمدید

تلفن تماس

021 ۲۲۷۶۱۶۰۰

مطالب و مقالات / آیا لیپوماتیک شکم درد دارد؟

news photo

آیا لیپوماتیک شکم درد دارد؟

این سوالی است که اکثر بیماران در مورد درد شکم لیپوماتیک از من می پرسند متن سوال یکی از آنها بدین شرح است.

من وقت جراحی شکم و زیر شکم با لیپوماتیک دارم اما دوستانم به من می گویند به دلیل آسیبی که لیپوماتیک به بافت شکم می زند بعد از بیهوشی درد زیادی باید تحمل کنی. آیا این موضوع صحت دارد؟ یا آنها می خواهند من را منصرف کنند یا من را بترسانند؟ واقعا راهی وجود ندارد که بعد از لیپوماتیک درد شکم نداشته باشم؟

و اما پاسخ من به این کاندیدا. اگر با تمام مراحل لیپوماتیک شکم و روشی که پزشک برای شما انتخاب می کند آشنا شوید دیگر ترسی از لیپوماتیک و درد بعد از لیپوماتیک نخواهید داشت. من لیپوماتیک را در قسمت های کوچکی انجام می دهم. یعنی نواحی مورد نظر را به قسمت های کوچکی تقسیم می کنم و چربی را با دستگاه لیپوماتیک خارج می کنم. در تمام طول این جراحی زیبایی تنها چند سوراخ میلی متری بر روی شکم ایجاد می شود. که ابزار لیپوماتیک از آن طریق وارد جداره زیرین شکم شده و تنها تا ناحیه ای پیش می رویم که بافت چربی وجود دارد. سپس به آرامی چربی را به کمک لیپوماتیک خارج می کنم. این جراحی تخت بیهوشی عمومی یا در برخی موارد با خواب عمیق انجام می شود. در نظر داشته باشید که برخی پزشکان این عمل را بدون بیهوشی و یا بدون خواب عمیق انجام می دهند. این گروه برای انجام عمل لیپوماتیک از بی حسی موضعی استفاده می کنند و مسلما بیمار در حین لیپوماتیک با وجود بی حسی درد زیادی را متحمل می شود.

میزان درد شکم بعد از عمل لیپوماتیک 

باید گفت که داروی بیهوشی و یک سری داروهای دیگر که در حین لیپوماتیک استفاده شده حداقل تا 8 ساعت بعد از لیپوماتیک شکم موثر خواهند بود و بیمار دردی را در ناحیه شکم حس نخواهد کرد. اما پس از آن به راحتی می توان با مسکن درد را کنترل کرد تا بیمار کوچکترین دردی را احساس نکند. در مورد کنترل درد احتمالی بعد از لیپوماتیک با پزشک خود مشورت کنید

از طرف دیگر افرادی که به شما پیشنهاد می کنند که لیپوماتیک را انجام ندهید چون درد دارد. ممکن است تجربه ای مانند لیپوساکشن تخت بی حسی موضعی را داشته باشند. مسلما در حین انجام لیپوساکشن و بعد از آن بیمار درد زیادی را متحمل می شود. باید گفت که لیپوماتیک روشی جدیدتر نسبت به بقیه روش های جراحی زیبایی شکم است و مشکلات روش های قبلی را به حداقل رسانده است.

تجربه بیماران از درد بعد از عمل لیپوماتیک شکم

بیشتر بیماران بعد از لیپوماتیک احساس بی حسی و یا نهایت گزگز در ناحیه شکم را گزارش کرده اند. افرادی که به درد حساس بودند در ساعات منظمی مسکن های تجویز شده را مصرف کرده و کوچکترین احساس دردی نداشتند.  پزشکان با توجه به وضعیت فیزیولوژیک بیمار و وسعت و ناحیه لیپوماتیک می توانند تشخیص دهند که آیا بیمار بعد از لیپوماتیک نیاز به مصرف مسکن دارد یا خیر.

مزایای لیپوماتیک

دستگاه لیپواتیک یکی از جدیدترین دستگاه های ساکشن چربی است که به خصوص در ناحیه شکم و نواحی زیر شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه برای نواحی دیگر بدن مثل غبغب، بازو، باسن، ران ها و ساق پا نیز قابل استفاده است. استفاده از این روش دارای 6 مزیت طلایی است:

  1. کاهش کبودی روی پوست
  2. حداقل درد یا بدون درد بودن لیپوماتیک
  3. روشی امن و موثر
  4. بازیابی و ریکاوری سریع نسبت به دیگر روش ها
  5. انقباض عالی پوست بعد از عمل لیپوماتیک
  6. اگر با کانول های غیر چربی برخورد کند به طور اتوماتیک و سریع متوقف می شود و احتمال آسیب به بافت غیر چربی به را به حداقل رسانده است.

برای تعیین وقت ویزیت با دکتر زهرا سعادتی برای انجام لیپوماتیک با مطب تماس بگیرید

جهت اطلاع از زمان پذیرش از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ با شماره تلفن ۲۲۷۶۱۶۰۰ تماس بگیرید. توجه کنید قبل از تشریف فرمایی وقت بگیرید و از ساعات پذیرش مطمئن شوید. ساعات پذیرش در سال 96 شنبه و سه شنبه ساعت ۱۴ دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح می باشد.

برچسب ها : []
تاریخ نشر خبر: ۱۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷


نظرات کاربران