logo

جراحی زیبایی بازو

  قبل و بعد جراحی زیبایی بازو جهت کوچک کردن و لیفت بازو

  جراحی زیبایی بازو

  جراحی زیبایی بازو یا لیفت بازو به انگلیسی  Brachioplasty خوانده می شود. در این جراحی پوست شل و افتاده زیرین بازو برداشته می شود. هدف از این جراحی متناسب کردن بازو با دیگر نقاط بدن و برداشتن پوست اضافه این ناحیه است.

  با گذشت زمان بازوها قوام خود را از دست می دهند و هر روز شل تر و افتاده تر می شوند به خصوص اگر شخص فعالیت کافی نداشته باشد و ورزش قدرتی مناسبی انجام ندهد. اکثر کاندیدهایی که برای لیفت بازو مراجعه می کنند شکایت می کنند که سال هاست نمی توانند لباس آستین کوتاه بپوشند. و از عدم تناسب بازوها ناراضی هستند زیرا نمای بالا تنه کاندیدا را به شدت تحت تاثیر قرار داده و حتی سن بیمار را بالاتر از آنچه که هست نشان می دهد، داشتن اندام خوش فرم و ایده آل یکی از بزرگترین خواسته های اکثر افراد جامعه است، شما با مراجعه به مطب خانم دکتر سعادتی می توانید با شیوه های مختلف جراحی نظیر جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی سینه و پروتز باسن قسمت های مختلف بدن را به فرم دلخواه خود برسانید.

  روش جراحی زیبایی و لیفت بازو

  در این جراحی برشی از زیر بازو زده می شود. چربی های اضافی خارج شده و پوست اضافه برش داده می شود و سرتاسر محل برش بخیه زده می شود. خارج کردن چربی بازوها می تواند با کمک دستگاه لیپوساکشن انجام شود. بدین ترتیب چربی بیشتری می توان از ناحیه خارج کرد بنابراین بازوهایی باریک تر و خوش فرم تر خواهید داشت.

  روش لیفت بازو با لیزر لیپولیز یا لیپوماتیک نیز انجام می شود. اخیرا دانشمندان کانادایی طی تحقیقی که از سال ۲۰۱۲ آغاز شد و تا ۲۰۱۶ ادامه داشت به این نتیجه رسیده اند که لیزر لیپولیز برای کوچک کردن توده بازو مناسب است و در موارد حاد جراحی لیفت بازو به عنوان یک روش تکمیلی به همراه لیزر لیپولیز پیشنهاد می شود. در هر صورت در این تحقیق تمام افراد مورد آزمایش از نتیجه لیزر لیپولیز راضی بودند. معمولا لیفت بازو و کوچک کردن بازو با روش هایی مثل لیپوساکشن یا لیپوماتیک و یا لیزر لیپولیز بیشتر توصیه می شود با این که در روش جراحی کامل شاهد کاهش سایز و لیفت بیشتری هستیم اما جای بخیه و جراحی ممکن است تا مدتها و حتی همیشه باقی بماند و بهتر است حدالامکان از برش و جراحی برای کوچک کردن بازو استفاده نشود.

   

  روش جراحی زیبایی و لیفت بازو

   

  بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی شکم

  بخیه جراحی بازو

  برش این جراحی در زیر بازو زده می شود تا حدالامکان پنهان شود و تا آنجا که ممکن است طول برش کوتاه در نظر گرفته می شود. همچنین بخیه ای که برای این جراحی در نظر گرفته می شود از نوع پلاستیک است که در حال حاضر بهترین نوع بخیه برای این نوع جراحی محسوب می شود.

  در گذشته برای کوچک کردن بازو بخش وسیعی از بازو برش زده می شد تا چربی و پوست زیادی خارج شود اما بعد از جراحی جای بخیه زیادی باقی می ماند اما در حال حاضر با کمک وسایلی مثل ساکشن لیزر و لیپوماتیک جراح می تواند با کمترین برش بیشترین چربی را خارج کند.

   

  روش های برش در لیفت بازو

  • روش عمومی و سنتی برش سراسری از نزدیکی آرنج تا نواحی زیر بغل است.
  • روش دیگر اکستند یا سرتاسری است و تا دیواره سینه کار لیفت انجام می شود
  • برش ماهی که در زیر بازو به شکل یک بیضی و ماهی شکل زده می شود بافت اضافه برداشته می شود و دو طرف به هم بخیه زده می شود

   

  کوچک کردن بازو غیر وسیع

  این تکنیک برای کاهش عوارضی مثل سرومافورمیشن و آسیب به اعصاب حسی کاربردی است. در این روش لیپوساکشن نواحی با دستگاه هایی مثل لیزر لیپولیز و لیپوماتیک انجام می شود تا حدی که سایز بازو کوچک و پوست به نوعی paper thin شود. در این روش تنها نواحی که قبلا نشانه گذاری شده برش زده می شود و برداشته می شود. سپس بخیه های ظریفی از لبه های داخلی پوست زده می شود و تا آنجا که می توانیم بخیه ها را از لبه ها می گیریم .

   

  کوچک کردن بازو غیر وسیع

   

  بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی سینه

  روش ترمیم سیستم فاسیا

  روش ترمیم فاسیا برای جلوگیری از افتادگی بازو بعد از جراحی و کاهش ریسک حرکت زخم ها و اسکار جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش فلپی در ناحیه فاسیای آگزیلری خواهیم داشت تا افتادگی و شلی بازو را اصلاح کنیم.

   

  جراحی کوچک کردن بازو با قالب

  در این روش از یک خط کش نرم دابل اس شکل استفاده می شود. تلاش می شود برش ظریف و کوچکی زده شود تا کمترین اسکار را در ناحیه بازو داشته باشیم و بهترین ترمیم بعد از عمل صورت گیرد. این روش معمولا در ترکیب با روش های دیگر براسیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو انجام می شود.

   

  عوارض جراحی زیبایی بازو

  برخی از عوارض براسیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو عبارتند از:

  • ریسک آلرژی به داروه بیهوشی
  • ریسک های جراحی مثل خونریزی و آسیب بافتی
  • لخته شدن خون که منجر به ترومبوزهای عمیق عروق و یا سکته می شود
  • آبسه و جمع شدن پلاسما در زیر زخم
  • آسیب به اعصاب حسی بازو که ممکن است منجر به بی حس شدن و کرخت شدن دائم یا موقت بازو شود.
  • بروز کبودی در ناحیه بازو
  • آسیب به بافت های عمیق مثل عضله بازو
  • ناهماهنگی و نامتقارن شدن موقت یا حتی دائمی که ممکن است جراحی به بار دوم بکشد
  • زخم های بد شکل خارش ناحیه و اسکار

   

  مطب خانم دکتر سعادتی با سالها تجربه در زمینه جراحی زیبایی و درمانی نظیر جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه و… و انجام خدمات لیزری شامل لیزر هموروئید، لیزر لیپولیز ، برداشتن خال با لیزر و… با بهترین و بروز ترین دستگاه ها شما را برای داشتن اندام ایده آل و درمان مشکلاتتان همراهی می کند تنها کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.