logo

اگر فیستول مقعد به موقع درمان نشود، چه می‌شود؟

  درمان فیستول مقعد با لیزر

  اگر فیستول مقعد به موقع درمان نشود، چه می‌شود؟

  معمولا فیستول ها از آبسه ها ی درمان نشده و کیست مویی (درمان کیست مویی) مزمن و درمان نشده ایجاد می شوند. درمان نشدن به موقع فیستول منجر به ایجاد فیستول های متعدد می شود و حتی طول فیستول بلندتر می شود و متعاقبا جراحی وسیع تری را بیمار متحمل می شود و طول درمان بیماری بیشتر خواهد شد. فیستول ها عفونی هستند و اگر درمان نشوند عفونت به دیگر نقاط بدن سرایت می کند.

  همانطور که در تصویر زیر می بینید فیستول ها انواع محتلفی دارند و از لحاظ عمق و طول فیستول متفاوت اند و با تعویق انداختن درمان باعث می شوید فیستول حاد شود و عمق و طول آن بیشتر شود.

  اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند ؟

  عدم درمان به موقع این بیماری باعث می شود که علائم عفونت گسترش پیدا کند و عفونت در بدن پخش شود. علت بروز فیستول مقعدی می تواند همین آبسه ها باشد. در صورت شدید شدن این عارضه، باید بافت های مرده در اطراف محل آبسه را برداشت.عدم درمان به موقع آبسه در افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری قند یا افرادی که توان جسمی کمی دارند، می تواند خطر جانی هم داشته باشد، هموروئید یکی از مشکلات شایع است که در سنین مختلف ممکن است افراد را درگیر خود کند، برای درمان هموروئید با بهترین دستگاه ها و نتیجه می توانید از شیوه درمانی لیزر هموروئید استفاده کنید.

  آيا می توان آبسه مقعد را با  بي حسی موضعی عمل كرد

  بله  می توان با رعایت شرایط مناسب و در نظر گرفتن شرایط بیمار آبسه مقعد را با بی حسی موضعی عمل جراحی کرد

  در چه مواردی بيمار بايد برای عمل آبسه مقعد بيهوشی بگيرد و بستری شود

  ١ در صورتی که بيمار نتواند بی حسی موضعی راتحمل كند

  ٢جراح محيط مناسب عمل سرپايی نداشته باشد

  ٣آبسه های ايسكيوركتال را نباید با بی حسی موضعی عمل جراحی کرد

  ٤بيماران ديابتی نباید با بی حسی جراحی شوند

  ٥بيماران دارای ضعف سيستم ايمنی نیز مجاز به جراحی با بی حسی نیستند

  آيا می توان عمل فيستول و آبسه را همزمان انجام داد؟

  بله می شود آبسه و فیستول را با در نظر گرفتن موارد زیر همزمان عمل جراحی کرد

  اگر سوراخ داخلی فيستول مشخص بوده و پايين باشد بهتر است هنگام تخليه آبسه فيستول نيز عمل شود تا از عمل مجدد جلوگيری شود

  اما اگر آبسه وسيع باشد و سوراخ داخلی مشخص نباشد يا بالا باشد بهتر است دستكاری نشود تا بيمار دچار عارضه بی اختياری مدفوع نشود

  مطب خانم دکتر سعادتی با سالها تجربه در زمینه جراحی زیبایی و درمانی نظیر جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه و… و انجام خدمات لیزری شامل لیزر هموروئید، لیزر لیپولیز ، برداشتن خال با لیزر و… با بهترین و بروز ترین دستگاه ها شما را برای داشتن اندام ایده آل و درمان مشکلاتتان همراهی می کند تنها کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی
  • نازی پاسخ فوریه 23, 2020 at 1:38 ق.ظ

   سلام اون بخیه ای ک حلقه زدید چیه…چطور جدا میشه..من عمل کردم همچین بخیه ای دارم

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ مارس 4, 2020 at 11:35 ب.ظ

    به هیچ عنوان به بخیه های عمل دست نزنید و ناحیه را دستکاری نکنید. همانطور که در برگه مراقبت نوشته شده است در زمان مناسب برای کشیدن بخیه مراجعه کنید.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.