logo

لیپوماتیک چیست؟

  کاربرد لیپوماتیک برای کوچک کردن شکم

  لیپوماتیک چیست؟

  Lipomatic: Infrasonic Assisted Liposuction تکنیک لیپوماتیک مدرن ترین تکنیک در زمینه لیپوساکشن چربی می باشد که به نام های متفاوتی از جمله لیپوپلاستی با فرکانس پایین، لیپوساکشن با استفاده از هندپیس پنوماتیک یا لیپوساکشن به روش میکروایر ( Microair ) نیز معروف است.

  لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می باشد.

  روش انجام عمل لیپوماتیک

  این روش بدین ترتیب است که ابتدا در موضع تحت عمل محلولی شامل سرم فیزیولوژیک 0/9 درصد لیدوکائین بدون آدرنالین، آدرنالین و بی کربنات سدیم تزریق می شود. محلول Tumescent که توسط کانول اینفیلتراسیون به طور یکنواخت و اتوماتیک توسط دستگاه درون بافت چربی پخش می شود سبب ایجاد تورم و بی حسی موضعی می گردد. سپس از طریق ایجاد چند منفذ کوچک متناسب با قطر کانول، کانول که به هندپیس پنوماتیک متصل است از جهات مختلف وارد موضع تحت عمل می شود. کانول لیپوماتیک توسط یک میکروموتور پنوماتیک در جهات مختلف جلو و عقب ، عمود بر هم و گردشی سه بعدی به ارتعاش درآمده و سبب تولید امواجی با فرکانس زیر 20 هرتز در مایع موجود در بافت چربی می شود. این امواج سبب لیز لوبول های چربی و تبدیل آنها به ذرات چری دانه ارزنی شده که همزمان تخلیه می گردند.

  مهمترین ویژگی این تکنیک استفاده از فرکانس پایین ارتعاشی (به ویژه نسبت به تکنیک اوتراسوند) می باشد که این خاصیت مزایای متعددی از جمله خونریزی کمتر، بهبود سریعتر، دوران نقاهت کوتاهتر، نتایج موثرتر درمانی و مهم تر از همه جلوگیری از خطر سوختگی پوست را شامل می شود، برای دستیابی به اندام ایده آل با روش های دیگر نظیر جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی سینه و… کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

  فواید لیپوماتیک
  با استفاده از دستگاه لیپوماتیک چربی شکم پهلو ها و بازو و ران را به راحتی می توان خارج کرد و از فواید این دستگاه امن سود برد

  فواید استفاده از لیپوماتیک

  امولسیفیته کردن بهتر چربی ها.
  درمان راحت تر نواحی که برداشت چربی از آن ها دشوار است، مثل پشت، اپیگاستر و نواحی فیبروزه.
  سهولت رفع چربی های سطحی.
  ایمنی بالا.
  کاهش درد در نتیجه ی تحریک آزاد سازی اندروفین ها.
  عدم پارگی عروق بزرگ تر و در نتیجه عدم ریسک آمبولی چربی.(آمبولی در لیپوماتیک چیست؟)
  جمع شدن بهتر پوست.
  بیش ترین میزان جمع شدگی پوست پس از درمان.
  پوشیدن لباس فشاری (گارمنت Pressure Gurment ) حداکثر به مدت ۷ تا ۱۰ روز
  ریکاوری کوتاه تر.
  دارای تاییدیه FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا ).

   

  روش لیپوماتیک
  هندپیس دستگاه لیپوماتیک در تمام جهات می چرخد و چربی ها از یک سوراخ میلی متری به راحتی خارج می شوند این روش بسیار امن است و آسیبی به بافت اطراف نمی زند

  آیا می توان چربی های لیپوماتیک شده را به نواحی دیگر تزریق کرد؟

  خوشبختانه می توان چربی هایی که به صورت دانه ارزنی با دستگاه لیپوماتیک خارج کرده ایم به نواحی دیگر تزریق کنیم. برای مثال چربی ناحیه بغل پا را می توان به گونه و حتی باسن تزریق کرد. برخی افراد از بدشکل بودن اندام خود رنج می برند و این در حالی است که این افراد اضافه وزن هم ندارند. برای فرم دهی بدن این افراد می توان چربی های اضافه را با لیپوماتیک خارج کرده و به نقاطی که تو خالی و یا افتاده است تزریق کنیم. برای انجام این عمل لیپوماتیک پزشک متخصص بررسی های لازم را  انجام می دهد و اعلام می کند که آیا شما کاندیدای مناسبی برای ترانسفر چربی هستید یا خیر، برای آشنایی با نحوه انجام این کار می توانید وارد صفحه تزریق چربی شوید.

  هزینه و قیمت لیپوماتیک

  قیمت این جراحی بعد از ویزیت توسط متخصص برآورد و اعلام می شود که بستگی به وضعیت بیمار و میزان چربی متغییر است و معمولا برای ناحیه غبغب از ۱ میلیون تومان به بالا و برای نواحی مثل شکم از ۵ میلیون تومان به بالا می باشد برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود ابتدا با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت هماهنگ کنید. متخصص جراحی پس از معاینه و بررسی وضعیت بیمار هزینه دقیق عمل لیپوماتیک را اعلام خواهد کرد.

  مراقبت بعد از لیپوماتیک

  توصیه می شود بعد از عمل لیپوماتیک موارد زیر را رعایت و مراقبت کنید تا بهترین نتیجه را از عمل خود بگیرید.

  رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک: اگر تخلیه چربی با بی حسی موضعی انجام شده است بیمار می تواند فورا به رژیم غذایی معمول خود بازگردد. آب کافی و آبمیوه یا نوشیدنی های غیرالکلی برای جلوگیری از اتلاف  آب بدن بنوشید. از آشامیدن نوشیدنی های الکلی به مدت 48 ساعت قبل و بعد از جراحی اجتناب کنید. همچنین مصرف دخانیات را قطع و یا حداقل محدود کنید.

  فعالیت فیزیکی بعد از لیپوماتیک: استراحت مطلق برای چند ساعت اول بعد از جراحی پیشنهاد می شود. تا 18 ساعت رانندگی نکنید. در روز یا عصر لیپوماتیک، پیاده روی کوتاهی انجام دهید. در صورت شلی اولیه پوست در ناحیه شکم تا 3 الی 5 روز بیمار باید از نشستن 90 درجه خودداری کند. زیرا پوست شل شده چین می خورد و مایعات در بین سپتوم ها محبوس شده و همراه سرومای تشکیل شده سبب سفتی پوست زیر شکم می شوند. برای جلوگیری از این امر توصیه می شود بیمار دراین مدت بیشتر دراز کشیده ، راه برود یا برای نشستن لم دهد.

  روز بعد از تخلیه چربی با لیپوماتیک بیمار می تواند خود را درگیر فعالیت های فیزیکی روزانه خود کند. همچنین می تواند 2 تا 4 روز پس از درمان به ورزش یا فعالیت فیزیکی خود بازگردد. پیشنهاد می شود که با 25 درصد از شدت ورزش نرمال خود آغاز کنید و سپس فعالیت روزانه ورزشی را با حوصله افزایش دهید. هرچه تحرک بیمار در روزهای اول بیشتر باشد تخلیه مایعات بهتر صورت می گیرد.

  پوشیدن گن های ویژه تخلیه چربی: برای ترغیب درناژ مایعات از محل برش و جلوگیری از تورم پس از تخلیه چربی لیپوماتیک می باست گن های ویژه ای را که پزشک متخصص لیپومایتک شما توصیه کرده است بپوشید. تا 24 ساعت این گن دائم باید بر تن شما باشد و بعد از این که درناژ مایعات کاملا متوقف شد ادامه پوشیدن گن پس از درمان لیپوماتیک فقط به مدت 7 الی 10 روز توصیه می شود. پس از این مدت زمان به پوست اجازه داده می شود که فشرده نشده و به طور عرضی شروع به کشیده شدن نماید.

  از حال رفتن بعد از ادرار کردن: بعد از هرگونه تخلیه بیمار باید مراقب باشد تا 24 ساعت بعد از عمل هنگام ادرار کردن مراقب خود باشد و به یکباره نیاستد. بعد از تخلیه مثانه به آرامی از روی توالت برخیزید در غیر این صورت ممکن است دچار سرگیجه شدید شوید و از حال بروید.

  مدیریت درناژ بعد از عمل: بیمار باید این موضوع را بدانید که 24 تا 48 ساعت بعد از عمل لیپومایتک به خصوص لیپوماتیک شکم مایع زیادی از ناحیه خارج می شود و جای نگرانی از این بابت نیست.بعد از این که درناژ تمام شد پدهای جاذب بر روی ناحیه گذاشته می شود تا باقی مانده مایعات جذب شود.

  مراقبت از زخم و حمام کردن پس از لیپوماتیک: بیمار باید بریدگی ها را تمیز نگه دارد. پس از 48 ساعت اول یک یا دو بار در روز حمام کردن توصیه می شود. پس از شستن دست ها ابتدا باید پوست محل تخلیه چربی را مقداری ماساژ داده تا به درناژ کمک شود. سپس بریدگی ها را به آرامی با آب و صابون شسته و بعد با حوله تمیزی خشک کنید.. ناحیه را دوباره با پدهای جاذب جدید پانسمان کنید. هنگامی که به مدت 24 ساعت از محل برش مایعی تخلیه نشود، دیگر نیازی به پانسمان کردن و استفاده از پد نیست.

  استفاده از دارو: توجه کنید بدون مشورت پزشک خود از دارو استفاده نکنید. به خصوص طی 48 ساعت پس از عمل لیپوماتیک از مصرف آسپرین و بروفن خودداری کنید.

   

  مطب خانم دکتر سعادتی با سالها تجربه در زمینه جراحی زیبایی و درمانی نظیر جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه و… و انجام خدمات لیزری شامل لیزر هموروئید، لیزر لیپولیز ، برداشتن خال با لیزر و… با بهترین و بروز ترین دستگاه ها شما را برای داشتن اندام ایده آل و درمان مشکلاتتان همراهی می کند تنها کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.