logo

بوکال فت و پیری زودرس

  بعدیقبلی
  بوکال فت و تاثیر آن در پیری زودرس

  بوکال فت و پیری زودرس

  بوکال فت یا جراحی تخلیه چربی گونه مدتی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اما مقالات بسیاری درباره ارتباط پیری چهره با این عمل جراحی منتشر شده است که تصمیم به انجام عمل جراحی بوکال فت را به یکی از چالش برانگیزترین جراحی های ناحیه صورت تبدیل کرده است. در این مقاله به شرح تمام جوانب جراحی زیبایی بوکال فت خواهیم پرداخت.

  بوکال فت چیست؟

  نحوه جراحی بوکال فت و برداشتن پد چربی

  چگونگی انجام چراحی بوکال فت

  در دو طرف صورت ناحیه بوکال یا به اصطلاح رایج ، گونه، وجود دارد. این ناحیه شامل بافت چربی می باشد که در برخی افراد وجود چربی بیش از حد در این ناحیه ممکن است موجب نارضاتی شود. افرادی که گونه های به شدت پر و حجیمی دارند برای تخلیه چربی این قسمت از صورت دست به دامن جراحی به نام بوکال فت می شوند. اما آیا واقعا این جراحی سبب پیری چهره آن ها خواهد شد؟ در ابتدا با نحوه انجام این عمل آشنا می شویم.

  بوکال فت چگونه انجام می شود؟

  جراح متخصص در این جراحی از طریق برش کوچکی در داخل دهان اقدام به تخلیه چربی های گونه می نماید. اندازه چربی های تخلیه شده باید بسته به نیاز فرد و در حدی باشد که فرم صورت فرد دچار دفرمگی و بد حالتی نشود.

  بعد از خارج شدن چربی ها، پزشک اقدام به بخیه زدن قسمت برش خورده می نماید. این جراحی بسیار سبک و کم ریسک است و به صورت سرپایی انجام می شود.

  مزایای بوکال فت

  قبل و بعد جراحی بوکال فت

  قبل و بعد از برداشتن پد چربی با جراحی بوکال فت

  جراحی های زیبایی صورت از جمله عمل بوکال فت در جهت بهبود فرم صورت همچنین زیباتر و جوان تر شدن چهره انجام می شود.

  اما در کنار مزایایی که این جراحی دارد مانند سایر عمل های جراحی ممکن است عوارضی نیز در بر داشته باشد که به صورت فهرست وار در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

  1. عفونت
  2. بی حسی
  3. کبودی و تورم
  4. درد زیاد در ناحیه برش

  آیا بین جراحی بوکال فت و پیری زودرس ارتباطی وجود دارد؟

  جراح زیبایی در حال معاینه برای جراحی بوکال فت

  بررسی چهره مناسب برای بوکال فت

  گفتنی است هنوز پاسخ قاطعی به این سوال پیدا نشده است. در واقع هنوز شواهد و اطلاعات زیادی از عوارض طولانی مدت این نوع جراحی در دسترس ما نیست. طبق مشاهدات در برخی چهره ها با انجام این جراحی شاهد جوان تر شدن و بازگشت طراوت به چهره هستیم در حالی که در برخی موارد به وضوح دیده می شود که بلافاصله بعد از جراحی چهره فرد خسته تر، تکیده تر و پیرتر به نظر می رسد.

  معمولا این شرایط در صورتی رخ می دهد که فردی که کاندیدای مناسبی برای جراحی بوکال فت نیست اقدام به تخلیه چربی گونه می نماید. تصور کنید فردی با داشتن صورتی لاغر و استخوانی با مقدار ناچیزی چربی در ناحیه بوکال اصرار به برداشتن چربی های موجود نماید. اگر پزشک نیز اقدام به این جراحی کند قطعا نتیجه چیزی جز پیرتر به نظر آمدن چهره فرد و افتاده شدن صورت او در بر نخواهد داشت.

  بنابراین قبل از هرگونه اقدامی به مشورت با جراح متبحر و با سابقه پرداخته و با اطلاع از مزایا و معایب و عوارض احتمالی این جراحی اقدام به اخذ تصمیم نمایید.

  عوامل موثر در پیری زودرس بعد از جراحی بوکال فت

  همانطور که در قسمت قبل مقاله اشاره شد، لاغر بودن صورت زیباجو در ایجاد چهره پیرتر بعد از جراحی بسیار موثر می باشد. اما علاوه بر این عامل، عوامل دیگری نیز موثر می باشند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

  1. مهارت جراح: انجام هر عمل جراحی توسط فردی با سابقه و متبحر سبب کاهش امکان بروز عوارض بعد از عمل خواهد شد. عمل جراحی بوکال فت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.
  2. سن بیمار: هر چه سن زیباجو بیشتر شود و یا افراد با سن بالا اقدام به این جراحی کنند، احتمال مشاهده نشانه های پیری در آن ها بیشتر خواهد بود.
  3. حجم چربی تخلیه شده: هر اندازه که چربی بیشتری خارج شود، صورت لاغرتر و در نتیجه پیرتر به نظر می رسد. پزشک جراح باید تا حد ممکن سعی کند با خروج چربی به فرم طبیعی صورت صدمه نزند.

  در پایان شما را به مطالعه پاسخ این سوال که چگونه می شود از پیری زودرس در پی جراحی بوکال پیشگیری نمود، دعوت می نماییم.

  پاسخ به این سوال به صورت مختصر در سه اقدام خلاصه می شود:

  • مهمترین راه پیشگیری از پیری زودرس بعد از این جراحی، انتخاب بهترین و ماهرترین جراح می باشد.
  • حتما قبل از هر گونه اقدامی از مزایا و معایب جراحی مطلع شوید.
  • اگر جزو افراد لاغر با صورتی استخوانی هستید، از انجام این عمل جراحی بپرهیزید.

  در انتها اگر به اقدامات زیبایی صورت علاقمند هستید می توانید مطالب مفیدی را در مقالات سایت درباره تزریق بوتاکس، تزریق ژل و تزریق ژل فیلر به صورت مطالعه نمایید.

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بعدیقبلی