logo

هموروئید

  متخصص لیزر هموروئید بواسیر همورویید تهران

  هموروئید

  در این بخش خانم دکتر سعادتی در مورد بیماری همورئید یا همان بواسیر اطلاعات جامعی به شما می دهند. همچنین در انتهای این مطلب می توانید سوالات خود را مستقیم از دکتر بپرسید

  هموروئید چیست؟

  هموروئید بالشتک های طبیعی عروقی در کانال مقعد در پایین ناحیه رکتوم و مقعد است که به کنترل دفع کمک می کنند. هموروئیدها وقتی ورم می کنند یا ملتهب می شوند غیرطبیعی می شوند. بیماری هموروئید یا بواسیر رگ متورم و ملتهب در رکتوم مقعد است که منجر به ناراحتی در این ناحیه می گردد. بواسیر یا همان هموروئید معمولا از زور زدن در هنگام دفع مدفوع – چاقی و یا بارداری ایجاد می شود (به دلیل فشاری که در بارداری بر روی هموروئید و مقعد است) احساس ناراحتی در ناحیه مقعد علامت شایع این بیماری است سایر علایم شامل خارش و خونریزی است. بهترین درمان هموروئیددر موارد مزمن لیزر هموروئید است   دیگر روش های درمان هموروئید معمولا دوره نقاهت طولانی دارد و بیمار درد زیادی را در مدت زمان زیادی طی می کند.

  روند درمان هموروئید

  روند درمان هموروئید قبل و بعد از لیزر

   

  توجه داشته باشید در مراحل اولیه می توان با تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی مناسب هموروئید این بیماری را کنترل و درمان کرد سپس به مدت 1 هفته دارو درمانی هموروئید توصیه می شود که باید تحت نظر متخصص جراحی باشد. اگر پس از یک هفته الی 10 روز بیمار به درمان دارویی پاسخ نداد درمان با لیزر و یا عمل جراحی هموروئید توسط متخصص توصیه می شود.

  تشخیص هموروئید داخلی و خارجینیمی از مردم امریکا در دوره ای از زندگی خود به بیماری هموروئید مبتلا می شوند. شیوع هموروئید در دو جنس مساوی ذکر شده است و پیک سنی بین ۴۵ تا ۶۵ سالگی است. البته هموروئید زنان در ایران بیشتر است. همچنین شیوع این بیماری در بین افراد چاق بیشتر از افراد دیگر است.

  آیا هموروئید یا بواسیر خود به خود درمان می شود؟

  درد خارش و سوزش و حساسیت ممکن است همیشه باقی بماند زیرا این نقطه از مقعد همیشه در معرض فشار قرار دارد و در هنگام دفع وریدهای مقعد تحت فشار قرار می گیرند. عوامل مختلفی ممکن است علائم هموروئید را پنهان کند. همورئید داخلی و خارجی درجه اول حدود یک هفته زمان می برد تا درمان شود اما همورئید داخلی بزرگ درجه ۳ و ۴ ممکن است چند ماه طول بکشد تا با روش درمان دارویی بهبود یابد. علائم هموروئید پس از بارداری ممکن است  به دلیل برداشته شدن فشار از روی ناحیه مقعد خود به خود رفع شود و یا در بعضی موارد به خاطر فشار های زایمان تشدید شود، یکی از شیوه های برتر درمان هموروئید لیزر هموروئید می باشد که برای درمان با بهترین نتیجه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   

  تشخیص هموروئید

  تشخیص هموروئید

  علل هموروئید یا علل بواسیر

  علت دقیق هموروئید ناشناخته است ولی عواملی که در این زمینه نقش دارند شامل موارد زیر است

  • یبوست مزمن
  •  اسهال مزمن
  • رژیم غذایی کم فیبر
  • افزایش فشار داخل شکم
  • چاقی
  • نشستن به مدت طولانی
  • نداشتن تحرک روزانه کافی و عدم ورزش روزانه
  • توده ی داخل شکم
  • سرفه ی مزمن
  • ارث
  • حاملگی؛البته علایم خانم های باردار ممکن است بعد از زایمان بهبود یابد و یا در بعضی موارد به خاطر فشار های زایمان تشدید شود

  انواع هموروئید یا بواسیر

  هموروئید یا بواسیر به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود.

  تشخیص هموروئید

  هموروئید خارجی یا بواسیر خارجی

  بواسیر خارجی برآمدگی نرمی در اطراف دهانه ی مقعد است. گاهی اوقات ممکن است حالتی به نام همورئید ترومبوزه رخ دهد. در این وضعیت، یک لخته ی خونی ایجاد شده و آن برآمدگی سفت می شود. از آنجا که بافت های اطراف مقعد پوشیده از پایانه های عصبی است، بواسیر خارجی موجب درد و سوزش و خارش شدید مقعد می شود.

  هموروئید بواسیر

  هموروئید داخلی یا بواسیر داخلی

  در بالای خط دندانه ای است و با اپی تلیوم ستونی پوشانده شده و رسپتورهای درد ندارد. آن ها در سال ۱۹۸۵ به ۴ دسته بر اساس درجه پرولاپس یا بیرون زدگی تقسیم شدند

  درجه اول: فقط خون ریزی دارد و بیرون زدگی ندارد

  درجه دوم: خون ریزی و بیرون زدگی دارد و بیرون زدگی خودبخود جا می رود

  درجه سوم: بیرون زدگی فقط با فشار دست جا می رود

  درجه چهارم: بیرون زدگی حتی با فشار دست هم جا نمی رود

  درجات هموروئید بر اساس درجه پرولاپس یا بیرون زدگی

  درجات هموروئید

  این هموروئیدها زیر خط دندانه ای مقعد هستند. در قسمت فوقانی تر با اندودرم و در قسمت پایین تر با پوست پوشیده شده اند. هر دو قسمت به درد و حرارت حساس هستند از آنجا که پایانه های عصبی حساس در مقابل درد زیادی در داخل کانال مقعد وجود ندارد، این نوع بواسیر خیلی دردناک نیست. اما ممکن است که حین عمل دفع، این بواسیرها خونریزی کنند. گاهاً ممکن است این نوع بواسیر تا اندازه ای ملتهب شود که به خارج دهانه ی مقعد کشیده شود. این وضعیت سقوط و پایین آمدن بواسیر نامیده می شود.

  کلونسکپی هموروئید

  تصویر وضعیت هموروئید در کانال مقعد

   

  هموروئید ترومبوزه

  هموروئیدهای ترومبوزه که بصورت برآمدگی کبود رنگ و دردناک در آندودرم دیده می شوند, ۴۸ تا ۷۲ ساعت اول درد شدید و ناراحت کننده ایجاد می کنند و بعد از آن درد کاهش می یابد. در صورتی که بیمار در مرحله ابتدایی مراجعه نماید بهترین روش درمان همورویید ترومبوزه هموروئیدکتومی با لیزر می باشد. روش هموروئیدکتومی در واقع برداشتن لخته همورویید ترومبوزه است و پیشنهاد می شود حتما با لیزر برداشته شود یا با تابش لیزر تحلیل رود زیرا عمل جراحی باز هموروریید ترومبوزه دوره نقاهت طولانی تری دارد و بیمار درد زیادی را متحمل می شود. با توجه به تشخیص پزشک بهترین روش درمان همورویید ترومبوزه یکی از دو روش لیزر درمانی آن و یا برداشتن لخته با لیزر است.

  علایم هموروئید یا بواسیر

  خونریزی:اولین و شایعترین علامت هموروئید خون ریزی بدون درد است. این نوع خون ریزی  از علایم هموروئید داخلی است. خون ممکن است به صورت رگه هایی در اجابت مزاج دیده شود  یا بعد از اجابت مزاج به مقدار کم چکه کند. بیماری که با خونریزی مراجعه می کند خصوصا بیماری که ذکر می کند خون با مدفوع  مخلوط است باید از نظر تمام علت های خونریزی مقعد بررسی شود.
  توده:دومین علامت همورویید بیرون زدن بالشتک های هموروئیدی از مقعد است.
  درد:سومین علامت هموروئید درد مقعد است. درد در همورویید درجه ۳و۴ داخلی ترومبوزه و نکروزه و هموروئید خارجی ترومبوزه دیده می شود.
  علائم دیگر شامل ترشح مخاطی-احساس دفع ناکامل-بی اختیاری مدفوع-التهاب و تورم مقعد و خارش مقعد، برای دستیابی به اندام ایده آل و زیبایی مد نظرتان می توانید از خدمات جراحی ما نظیر جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی سینه، پروتز باسن و… استفاده و بهره ببرید تنها کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

  درجات هموروئید
  تشخیص هموروئید یا بواسیر

  هموروئیدها به طور تیپیک با معاینه فیزیکی تشخیص داده می شوند. با مشاهده ی مقعد و بافت اطراف می توان هموروئید خارجی و هموروئید داخلی پرولابه را  تشخیص داد. معاینه ی رکتوم برای بررسی تومورها:پولیپ ها:پروستات بزرگ و آبسه ها لازم است.ممکن است انوسکوپی لازم شود. اگر درد وجود دارد احتمال وجود شقاق و یا یک هموروئید خارجی بیشتر است

  برای‌ تشخیص‌ قطعی‌ هموروئید ممکن‌ است‌ یکی‌ از روش‌های‌ زیر انجام‌ شوند:

  آنوسکپی‌ (دیدن‌ مقعد با کمک‌ یک‌ لوله‌ کوتاه‌ به‌ نام‌ آنوسکپ‌، وسیله‌ای‌ لنز دار و دارای‌ یک‌ منبع‌ نورانی‌ در سر آن‌ است‌)، یا پروکتوسکپی‌ (دیدن‌ راست‌ روده‌ و قسمت‌ پایینی‌ روده‌ بزرگ‌ یا وسیله‌ای‌ به‌ نام‌ پروکتوسکپ‌، که‌ وسیله‌ای‌ اپتیک‌ و دارای‌ یک‌ منبع‌ نورانی‌ در سر آن‌ است‌).

  هموروئید بواسیر

  تشخیص افتراقی هموروئید

  بیماری هایی که ممکن است با همورویید اشتباه شوند، بعضی مشکلات انورکتال شامل شقاق؛فیستول مقعد ؛آبسه مقعد؛ سرطان های کولورکتال؛ واریس رکتوم و خارش مقعد علایم مشابه داشته و ممکن است به اشتباه به هموروئید نسبت  داده شود. خون ریزی مقعد ممکن است به علت کانسر کولو رکتال؛ بیماری های التهابی روده و کولیت؛ بیماری های دیورتیکولار و انژیو دیسپلازی رخ دهد.

  پس از اینکه به هموروئید مشکوک شدید چه کنید؟
  ابتدا با پزشک جراح تماس بگیرید و وقت ویزیت تعیین کنید سپس تا زمانی که نوبت شما برای ویزیت برسد می توانید برای کنترل درد از مسکن هایی مثل استومینوفن یا ژلوفن استفاده کنید همچنین نشستن در لگن آب گرم کمک کننده و تسکین دهنده است. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و میوه و سبزی و آب به اندازه کافی میل کنید

  بیماری های دیگر که  باعث ایجاد توده در مقعد می شود شامل: تگ های پوستی؛زگیل های مقعد؛پرولاپس رکتوم؛ پولیپ و پاپیلای بزرگ شده ی مقعد .

  شرايط اورژانس در هموروئيد

  گاهی بيمار با هموروئيدهای خيلی دردناك مراجعه می كند كه ممكن است اين درد زياد به علت ترومبوز ، بيرون زدگی كه جا نمی رود، و احتقان شديد هموروئيد باشد

  طبق اخرين كتاب های مرجع توصيه شده اگر بيمار در اين مرحله مراجعه كند بهتر است در همان ٢٤ ساعت اول تحت عمل قرار بگيرد  زيرا درمانهای ديگر سبب  طولانی شدن مرحله ی درمان می شود

  رژیم غذایی برای بیماران هموروئید

  یک رژیم پر فیبر مهم ترین راه درمان همروئید است شامل سبزی؛ میوه تازه؛ حبوبات؛ نان؛ برنج قهوه ای؛ آجیل؛ دانه ها؛ عدس. بیماران باید از خوراکی هایی که باعث یبوست می شوند اجتناب کنند شامل شیر؛ پنیر؛ بستنی؛ کیک؛ و غذاهای پردازش شده. بچه هایی که هموروئید دارند باید آب و آب میوه فراوان بنوشند و  نوشیدنی های کافئینه و چای مصرف نکنند زیرا آن ها ادرار آور بوده و آب را از بدن بچه ها خارج می کند.

   

  مطب خانم دکتر سعادتی با سالها تجربه در زمینه جراحی زیبایی و درمانی نظیر جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه و… و انجام خدمات لیزری شامل لیزر هموروئید، لیزر لیپولیز ، برداشتن خال با لیزر و… با بهترین و بروز ترین دستگاه ها شما را برای داشتن اندام ایده آل و درمان مشکلاتتان همراهی می کند تنها کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی
  • باران پاسخ نوامبر 4, 2018 at 2:12 ب.ظ

   سلام دکتر. من حدود سه سال پیش بخاطر مشکل دفع مزاج و درد هنگام نشستن به پزشک متخصص مراجعه و حتی کولونوسکپی شدم و ایشون به من پیشنهاد ویزیت شدن توسط جراح به علت همورئید رو دادن اما به علت کم رویی من هنوز این کار رو انجام ندادم اما همیشه درد رو در ناحیه مقعد دارم. خانم و ۳۳ ساله و کارمند هستم . خواهش میکنم به من راهنمایی بدین که جراحی برای من که سر کار هم میرم چگونه و دوره نقاهت چگونه است اگر بخواهم توسط شما ویزیت و جراحی شوم.

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ نوامبر 4, 2018 at 2:18 ب.ظ

    سلام اگر می خواهید توسط من ویزیت شوید با شماره تلفن مطب تماس بگیرید تا هماهنگی ها انجام شود. برای افرادی که در راه دور تشریف دارند ویزیت آنلاین با تلگرام یا واتساپ نیز انجام می شود. بعد از ویزیت در صورت نیاز برای شما وقت جراحی با لیزر هموروئید گذاشته می شود. طول مدت عمل بین 10 تا 30 دقیقه است حدودا 3 ساعت در نزد ما و تحت نظر خواهید بود و سپس مرخص می شود یک شب در منزل استراحت می کنید و از روز بعد می توانید به کارهای روزمره خود برسید و بهبود می یابید. لطفا هرگونه زخم و ناراحتی در این ناحیه را سریعا درمان کنید تا دچار درد و ناراحتی و عوارض بیشتر نشوید.

  • شيوا پاسخ مارس 19, 2019 at 3:35 ق.ظ

   هموروييد اگر همراه با شقاق باشه خطرناكه؟

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ مارس 22, 2019 at 8:19 ب.ظ

    هموروئید به تنهایی بیماری خطرناکی نیست اما اگر هموروئید درمان نشود دچار عوارض گوناگونی می شود که می تواند خطرناک باشد. بیماری شما همراه با زخم شقاق است و احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی و میکروبی را افزایش می دهد.

  • علی پاسخ مارس 24, 2019 at 9:47 ب.ظ

   سلام، حدودا ۸ سال پیش کلونوسکوپی کردم و توسط پزشک در مطب جراحی سرپایی شدم، که قرار بود چند روز بعد جراحی کشهایی که دکتر بدور غده ها انداخته بود همراه با غده ها دفع شوند که متاسفانه یک روز بعد عمل کشها دفع شدند ولی غدها باقی موندند، و همین باعث تحریک و التهاب بیشتر شده و چند ماه بعد مجبور به جراحی در اتاق عمل شدم ، که با اصرار من دکتر قبول نکرد که همه رو عمل کنه ، بعد گذشت چند سال دوباره علائم شروع شد، و هر سال بیشتر شده، تا پارسال که هنگام دفع بیرون زدگی کامل داشتم، و این اواخر با تغیرر و جابجایی بدن داخل میرفت و الان چند روزه که یهویی یه توده جدید اضافه شده که بسیار درد داره و حتی مقعدم مسیرش عوض شده و به شدت درد دارم و اصلا جمع نمیشه و بیرون زدگی کاملا مشخصه،

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ مارس 26, 2019 at 12:42 ق.ظ

    سلام پزشک شما روش رابرند را برای شما به کار بسته بودند که متاسفانه درمان موفقی نبوده. به علاوه عمل جراحی هموروئید با تیغ جراحی و به روش سنتی محدودیت هایی دارد و پزشک شما این امکان را نداشته است که تمامی پاکه ها را بردارد در این مواقع بیمار باید بیش از یک بار و با فواصل تحت عمل جراحی هموروئید قرار بگیرد. اما با لیزر هموروئید چنین محدودیتی ندارید پزشک می تواند بخش وسیعی را تحت جراحی قرار دهد. پیشنهاد می کنم به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید که با یک بار جراحی با لیزر هموروئید شما درمان شود

  • کیوان پاسخ آوریل 24, 2019 at 5:15 ب.ظ

   سلام خانوم دکتر من 1 هفتس عمل جراحی شقاق و هموروئید با لیزر و تیغ انجام دادم و هنوز موقع دفع سوزش و درد دارم مدفوعم کامل دفع نمیشه نمیتونم راحت اجابت مزاج کنم و در روز باید چندین مرتبه به دستشویی برم آیا این عادی هست؟ تا کب طول میکشه بهبودی کامل خواهش میکنم راهنمایی کنید

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ می 25, 2019 at 12:05 ب.ظ

    سلام بسته به سختي عملتون ريكاوري هم طول ميكشه. حتما لگن اب گرم بنشينيد. و ملين هم بخوريد

  • حديث پاسخ آگوست 28, 2019 at 5:00 ب.ظ

   سلام ،من در ناحيه مقعدم دو تا گوشت اضافه بيرون زده،وقتايي كه يبوست دارم خيلي درد دارم خيلي اذيت ميشم ،بخاطر اينكه خجالت ميكشيدم چندين ساله دارم تحمل ميكنم ولي ديگه ميترسم بدترشم،ليزر اين بيرون زدگي هارو از بين ميبره ؟؟من راهم دوره تلفن مطب هم براي ويزيت انلاين اشغاله چيكار بايد بكنم تورو خدا جواب بدين

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ سپتامبر 2, 2019 at 11:03 ق.ظ

    بله با ليزر پرتوان هم گوشت هاي اضافه از بين ميرود و هم تنگي مقعد بهبود ميابد. همكاران مطب جهت ويزيت انلاين هستن. حتما مجدد تماس بگيريد و مشكلتون رو بگيد. ابتدا براتون دارو گذاشته ميشه اگر خوب نشدين ليزر كمكتون ميكنه

  • عابد پاسخ سپتامبر 30, 2019 at 12:44 ب.ظ

   سلام دکتر خسته نباشید پدرم نزدیک به ۲۰ سال همورویید داشته و بخاطر کم رویی چیزی نگفته الان ۵۰ روزه عمل با لیزر انجام داده الان دهانه مقعدش متورم شده دکتر میگه این بریون زدگیا به مرور زمان خوب میشه کم کم داره کمتر میشه ولی خوب همش درد داره اذیت میشه چکار کنیم دکتر راه کاری هست ممنون میشم ؟

  • هستی پاسخ اکتبر 20, 2019 at 9:30 ب.ظ

   سلام اگر همورویید وجود داشته باشه در دوران بارداری بیشتر میشه؟برای برداشتن همورویید باید قبل بارداری اقدام کنم یا بعدش؟

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ نوامبر 5, 2019 at 10:24 ق.ظ

    سلام. ممكن است بيشتر شود اگر اذيت كننده نيست تا بعد از باردا ي براي عمل صبر كنيد

  • سحر ولدی پاسخ اکتبر 25, 2019 at 8:50 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   من دو تا هموروئید بیرون زده دارم . البته اصلا درد ندارم . و مشکل یبوست هم به اون صورت ندارم شاید هفته ای و یا دو هفته ای یکبار . چون رژیم غذایی ام پر فیبره . من فقط از حیث زیبایی میخوام لیزر کنم . امکانش هست با لیزر این دو هموروئد کامل محو بشه ؟ و اینکه هزینه اش چقدره حدودا .؟ ممنوووووووووونم

  • مریم پاسخ دسامبر 12, 2019 at 2:34 ق.ظ

   سلام
   من حدودا چند سالی هست که دور مقعدم جوشهای چرکی بزرگ و دردناکی در میاد . اولین بار سر باز کرد و تخلیه شد.
   دفعات بعد از داخل عفونت و درد از بین رفت اما به شکل گوشت اضافه باقی موند. میخواستم ببینم میشه این گوشتهای اضافه رو با لیزر برداشت.
   و اینکه درد و عوارضش شبیه به هموروئیده یا فرق میکنه

  • فاطمه پاسخ دسامبر 30, 2019 at 12:40 ق.ظ

   سلام. من 5 روز پیش عمل هموروئید با لیزر انجام دادم. شکمم زیاد کار میکنه و بعدش با سوزش همراهه. در لگن آب گرم هم که میشینم سوزش معده خیلی کم میشه ولی درد میاد سراغم. البته با کمک شربتی که میخورم شکمم سفت نیست . تا کی باید مصرف این شربت رو ادامه بدم؟ ؟ و اینکه احساس میکنم دوباره دونه بیرون زده از داخل مقعد و یا شاید مثل یک دونه ای هست که از زیر پوست اومده بالا . میخواستم بدونم این دونه چیه ؟

  • شادی پاسخ دسامبر 30, 2019 at 3:25 ق.ظ

   من ی چند سالی هست که برامدگی احساس میکنم در ناحیه مقدم اما فقط ماهی ی بار دچار یبوست میشم و اون ناحیه درد میکنه و خون ریزی خیلی کمی یبار داشتم با دارو ممکن هست رفع شه

  • یسنا پاسخ دسامبر 30, 2019 at 2:26 ب.ظ

   سلام دکتر خسته نباشید من20سالمه و تقریبا یک هفتس ک متوجه بیرون زدگی بواسیر شدم و خیلی درد دارم طوری ک اصلا نمیتونم بشینم ودرست راه برم موقه اجابت مزاج خیلی اذیت میشم و پیش دکترم نرفتم چون مرد بودن و ب دکتر خانوم زنگ زدم جواب ندادن نتونسم ک مراجعه کنم و دکتر من قصد بارداری داشتم باید قبلش عمل بشم؟و این ک تو این مدت از شیاف انتی هموروئید دوبار استفاده کردم ک اذیت شدم از رکتول هم استفاده کردم ولی قطع کردم

  • رضا پاسخ ژانویه 19, 2020 at 3:30 ب.ظ

   سلام دکترجان من بیمارشدم وبه دکترمراجعه کردم وبهم درمان دادگفت خوب میشی ولی خوب نشودم دکترهای خوب عالی سپاه هم رفتم ولی همین دارو هارو بهم دادند وبهم گفتندکه اصلا لیزری وجودندارد که ازطریق مقعدبشه لیزرکرد فقط برش هستش این قضیه اش چطوره واقعا باید عمل جراحی انجام داد لیزری وجودندارد

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ ژانویه 21, 2020 at 4:35 ب.ظ

    سلام. در مورد جراحی با لیزر با پزشک متخصصی مشورت کنید که دانش و اطلاعات کافی در این مورد را داشته باشند. برای آشنایی با لیزر مطلب ۱۰ مزیت لیزر نسبت به جراحی سنتی را مطالعه بفرمایید.

  • yazim پاسخ ژانویه 24, 2020 at 11:03 ب.ظ

   سلام. ببخشید خانمی ۳۰ ساله هستم ۸ساله که یه بیرون زدگی و زائده گوشتی مقعدی دارم. گاهی اوقات موقع دفع درد و خونریزی دارم که از پماد زایلوژل استفاده میکنم. بنظرتون باید چیکار کنم که از این مشکل برا همیشه نجات پیدا کنم؟ ممنونم.

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ ژانویه 26, 2020 at 2:39 ب.ظ

    سلام. به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید تا زائده را بدون اسکار و عوارض بردارند. مصرف خودسرانه این پماد عوارضی را به دنبال دارد.

  • حامد پاسخ ژوئن 12, 2020 at 9:41 ق.ظ

   سلام من ۳۲ سالمه
   دو قسمت بیرون زندگی مقعد دارم خانم دکتر در زمان اجابت مزاج خونریزی هم مقداری دارم اما بعد از دستشویی تا یک یا دو ساعت درد شدیدی دارم که گاهی مجبورم میکنه از شیاف دیکلوفناک استفاده کنم
   مریض راه دوری و شهرستانم چگونه مشورت بگیرم نیاز به عمل دارم یا دوره درمانی با دارو

   • دکتر زهرا سعادتی پاسخ ژوئن 22, 2020 at 3:38 ب.ظ

    سلام لطفا با مطب تماس بگیرید تا برای شما ویزیت آنلاین با واتساپ هماهنگ کنند.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.