logo

تزریق چربی به سینه + عوارض و معایب آن

  بعدیقبلی
  تزریق چربی به سینه

  تزریق چربی به سینه + عوارض و معایب آن

  سالانه زنان بسیار زیادی در سراسر کشور اقدام به عمل های زیبایی مربوط به پستان می کنند.

  محبوب ترین و رایج ترین این عمل ها، جراحی پروتز سینه به منظور حجم دهی و فرم دهی به پستان است. اما تزریق چربی به سینه گزینه ای مناسب برای افرادی می باشد که به دلایل مختلف، جراحی پروتز سینه را گزینه مناسبی برای خود نمی بینند. به طور مثال افرادی مایل هستند تغییر خیلی کمی در سایز سینه ها ایجاد کنند و یا فقط با اقدامی کوچک سعی در رفع نواقص و ایرادات سینه، از جمله عدم تقارن، دارند.

  لازم به ذکر است اثرات و نتایج حاصل از روش تزریق چربی به هیچ وجه با نتایج جراحی پروتز سینه قابل قیاس نمی باشد.

  همچنین عوارض، مزایا و معایب هر روش با روش دیگر متفاوت است که با بررسی و مشاوره متخصص جراحی و طبق شرایط و وضعیت هر زیباجو، بهترین تصمیم برای او اتخاد می شود.

  تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

  مدتهاست تزریق چربی به اندام های مختلف مانند تزریق چربی به ران پا، تزریق چربی به باسن و همچنین قسمت های مختلف صورت مانند گونه و زیر چشم، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

  تزریق چربی به پستان به منظور ایجاد زیبایی و تناسب یکی از کاربردهای تزریق چربی می باشد.

  در این روش مانند سایر روش های تزریق چربی، ابتدا باید چربی مورد نیاز از قسمتی از بدن فرد تخلیه شود. اندام هایی مانند شکم، پهلو، باسن و ران ها اندام هایی هستند که معمولا بیشترین چربی را برای تخلیه دارند. تخلیه این چربی ها توسط دستگاه لیپوساکشن انجام می شود.

  بعد از عمل تخلیه و ساکشن چربی ها، جراح طی فرآیندی این چربی ها را تصفیه می کند و خون و مواد اضافی دیگر را از چربی جدا می سازد تا برای تزریق آماده شود. سپس چربی خالص توسط سرنگ مخصوص با دقت فراوان به اندام مورد نظر که در اینجا سینه زیباجو است، تزریق می شود.

  تزریق چربی نیاز به دقت بسیار زیادی دارد تا چربی تزریق شده در محل مناسب و لابه لای بافت چربی سینه قرار گیرد و به درستی با آن ادغام شود.

  در اقداماتی که برای حجیم سازی اندام از تزریق چربی استفاده می شود، معمولا زیباجو به دو هدف می رسد:

  1. خلاص شدن از شر چربی های اضافی مانند شکم، پهلو، باسن یا ران
  2. حجیم سازی مناطق مورد نظر زیباجو مانند سینه، باسن، بغل ران، گونه و زیر چشم

  در واقع می توان گفت این گونه اقدامات یک تیر و دو نشان می باشند.

  بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

  روش تزریق چربی به سینه برای رفع ایرادات، نواقص و بهبود شکل و فرم سینه بسیار  موثر تر از ایمپلنت سینه می باشد. اما اگر جراحی به منظور افزایش حجم و سایز سینه به مقدار زیاد باشد، قطعا تزریق چربی چندان تاثیر گذار نمی باشد.

  همچنین لازم به ذکر است تنها حدود 50 تا 60 درصد چربی تزریق شده به سینه ماندگار است و مابقی چربی ها توسط بدن جذب و تجزیه می شود.

  مزیت تزریق چربی به سینه نسبت به سایر روش ها

  هر چند که تزریق چربی به بافت سینه معمولا روش مناسبی برای حجم دهی نمی باشد اما استفاده از این روش مزایایی نیز دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

  • در روش تزریق چربی، برش و جای زخم بسیار کوچک می باشد. در نتیجه این روش بسیار کم تهاجم است و دوره نقاهت کوتاهی دارد.
  • در این روش بر خلاف پروتز سینه، احتیاجی به بیهوشی کامل نمی باشد.
  • به دلیل استفاده از چربی بدن فرد، ظاهر سینه پس از تزریق نرم و طبیعی می باشد.
  • در موقعیت هایی که سینه فرد نامتقارن است روش تزریق چربی بسیار موثر می باشد.
  • در این روش علاوه بر خوش فرمی سینه ها، تخلیه چربی از اندام ها تا حدودی سبب پیکرتراشی و کاهش سایز مناطقی مثل شکم و پهلو می شود.

  عوارض تزریق چربی به پستان

  1. این روش فقط برای ایجاد تغییرات جزئی مناسب است اما تغییرات در حد چند سایز با این روش امکان پذیر نیست.
  2. به دلیل خاصیت بافت چربی، چربی تزریق شده به این ناحیه نیز مانند سایر نواحی بدن تحت تاثیر سن، بارداری، ژنتیک، کاهش و یا افزایش وزن قرار می گیرد.
  3. به دلیل جذب حدودا 40 تا 50 درصد چربی ها بعد از تزریق، احتمالا نیاز به تکرار مجدد تزریق برای رسیدن به نتیجه مطلوب می باشد.
  4. هزینه این روش به دلیل انجام همزمان دو عمل تخلیه و تزریق چربی، نسبت به سایر روش ها بیشتر می باشد.
  5. تزریق مقدار زیادی چربی به صورت یکجا، سبب ایجاد توده های عفونی و دردناک چربی می شود.
  6. انجام تزریق چربی به بافت سینه در تشخیص افتراقی بافت سرطانی سینه با سایر توده ها اختلال ایجاد می کند.
  7. با روش تزریق چربی، فرم و شکل سینه، محل قرارگیری نوک پستان و افتادگی سینه اصلاح نمی شود.

  ترنسفر چربی به سینه مناسب چه کسانی است؟

  بهترین کاندید برای ترنسفر چربی به سینه افرادی هستند که به دنبال تغییرات جزئی در ظاهر سینه خود هستند. همچنین از روش تزریق چربی می توان به عنوان مکمل سایر روش ها برای رفع معایب و نواقص استفاده کرد.

  روش تزریق چربی به سینه به دلیل عوارضی مانند اختلال در تشخیص افتراقی بافت سرطانی در افرادی که سابقه ابتلا به سرطان پستان دارند و یا جزو دسته افراد پر ریسک ابتلا به این سرطان هستند،  به هیچ عنوان توصیه نمی شود و بهتر است افراد برای بازسازی سینه از دست رفته در اثر سرطان سینه، از روش پروتز سینه استفاده نمایند.

   

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بعدیقبلی