logo

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

  بعدیقبلی
  جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

  جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

  اکثر بانوان در طول زندگی خود اشتیاق به فرزندآوری دارند که با گذراندن طول بارداری و فرآیند زایمان، میتوانند به خواسته خود برسند. عملکرد بارداری این گونه است که باعث می شود ظاهر شکم را نسبت به شکل اولیه اش تغیر دهد. البته باید بگوییم که این عملکرد در همه یکسان نمی باشد و ممکن است در بعضی از افراد رخ ندهد یا پس از گذر چندین ماه، بدن و شکم به حالت قبل از بارداری برگردد. در واقع در چنین شرایطی بدن نیاز به زمان دارد تا حالت قبل خود را پیدا کند. در صورتی که بدن به حالت قبل از خود برنگشت و شما از ظاهر افتاده آن رنج بردید، مجاز به انجام جراحی زیبایی شکم هستید. البته شما باید از هر نظر آمادگی انجام عمل زیبایی شکم را بعد از بارداری و زایمان داشته باشید، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

   

  جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

  بیشتر بخوانید: آمبولی در لیپوماتیک

   

  تاثیر بارداری بر ظاهر شکم

  • اضافه شدن چربی زیر شکم
  • آویزان و شل شدن پوست شکم
  • کشیده شدن تمام عضلات شکم
  • به جا ماندن جای بخیه ناشی از زایمان
  • تغیر وزن زیاد (به دلیل افزایش وزن در بارداری و کاهش آن پس زایمان، پوست دچار افتادگی زیادی می شود)

  انواع جراحی زیبایی شکم

  1. لیپوماتیمک
  2. لیپوساکشن
  3. ابدومینو پلاستی

  1- جراحی لیپوماتیک

  در این روش جراحی، با استفاده از دستگاهی به نام پال عمده چربی های شکم خارج می شود. میله ای که متصل به این دستگاه می باشد، باعث تجزیه کردن چربی ها می شود و سپس چربی ها را از شکم خارج می کند. توجه داشته باشید که در این جراحی برای جلوگیری از چروک شدن پوست شکم، تمام چربی ها از بدن خارج نمی شود. بین نیم تا یک سانتی متر، از چربی باید داخل بافت و عضلات شکم باقی بماند.

  2- جراحی لیپوساکشن

  برای شروع این جراحی، ابتدا مایعی خاص را به شکم تزریق میکنند و سپس توسط دستگاه لیپوساکشن چربی های اضافی را از بافت شکم خارج می کنند. در این روش جراحی، اگر میزان چربی های خارج شده از بدن زیر 5 لیتر باشد امکان ایجاد آمبولی بسیار کم است.

  3- جراحی ابدومینو پلاستی

  باید بگوییم که این عمل از بهترین گونه جراحی ها برای تخت شدن شکم می باشد. در این نوع جراحی، علاوه بر خارج شدن چربی های مازاد شکم، پوست های شل شده شکم هم کامل برداشته شده و شما شاهد شکمی صاف خواهید بود.

  آیا پس از سزارین میتوان به جراحی زیبایی شکم پرداخت؟

  انجام هر گونه عمل زیبایی شکم پس از سزارین، ایمن بوده و هیچ ایرای ندارد. تنها نکته ای که قبل از انجام جراحی زیبایی شکم باید به آن توجه داشته باشید این است که، باید بگذارید بین بازه 6 تا 12 ماه از سزارین بگذرد سپس اقدام به جراحی زیبایی کنید. در واقع شما باید به بدن خود اجازه دهید تا به حالت قبل برگردد و عوارض زایمان را از خود عبور دهد.

   

  آیا پس از سزارین میتوان به جراحی زیبایی شکم پرداخت؟

  بیشتر بخوانید: اسکین تگ چیست

   

  چه افرادی پس از زایمان نباید از جراحی زیبایی شکم استفاد کنند؟

  شاید شما گمان کنید که جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان برای تمام افراد مجاز می باشد. در صورتی که پس از تایید پزشک، شما قادر به انجام این جراحی هستید. اگر شما پس از زایمان در حال کاهش وزن هستید، کمی صبر پیشه کنید تا وزن شما ثابت شده و به مقدار ثابتی برسد، سپس به جراحی شکم بپردازید. افرادی که پس از هر نوع زخم، بر روی پوستشان ایجاد کلوئید می شود نباید از جراحی ابدومینو پلاستی استفاده کنند. افرادی که قصد بارداری مجدد را دارند، بهتر است از این نوع عمل استفاده نکنند. زیر را پوست های شکم مجدد شل می شود و به حالت قبل برمیگردد.

  آیا بارداری پس از جراحی زیبایی شکم امکان پذیر است؟

  هیچ منعی برای باردار شدن پس از انجام عمل های زیبایی شکم نمی باشد، اما باید توجه باشید در طول روند بارداری حتما با پزشک خود در ارتباط بوده و تحت نظر باشید. در بارداری پس از جراحی زیبایی شکم، ممکن است پوست شکم دچار افتادگی کمی شود. بنابراین توصیه می شود مطمئن شوید که دیگر قصد بارداری مجدد را ندارید، سپس اقدام به انجام عمل زیبایی شکم داشته باشید.

   

  آیا بارداری پس از جراحی زیبایی شکم امکان پذیر است؟

  بیشتر بخوانید: لیزر شقاق

   

  نتیجه گیری

  توجه داشته باشید اگر قصد جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان دارید، حتما قبل از انجام آن با پزشک خود در ارتباط بوده و بررسی شوید که آیا شرایط انجام این جراحی را دارید یا خیر.

  تضمین سلامت و زیبایی شما تخصص همکاران ما در مجموعه دکتر سعادتی می باشد. همکاران ما در این مجموعه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بعدیقبلی