logo

جراحی زیبایی شکم

  قبل و بعد جراحی زیبایی شکم دکتر سعادتی تامی تاک ابدومینوپلاستی

  جراحی زیبایی شکم

  جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی که به نام تامی تاک نیز مشهور است. این جراحی شامل برداشتن و برش پوست اضافه و خارج کردن چربی میانی و پایینی شکم است در صورت نیاز تایتنینگ و جمع کردن عضلات این ناحیه و فاسیا جداره شکم نیز انجام می شود. این نوع از جراحی زیبایی شکم معمولا برای افرادی پیشنهاد می شود که به یکباره وزن زیادی از دست داده اند و یا بعد از بارداری که جداره و عضلات شکم شل و پوست شکم کشیده و افتاده شده است پیشنهاد می شود.

  روش های جراحی زیبایی شکم

  به طور معملول در یک جراحی زیبایی شکم کامل یا تامی تاک ماژور مراحل زیر طی می شود:

  1. برشی در سرتاسر شکم از یک طرف لگن به طرف دیگر و در بالای ناحیه پوبیک یا عانه زده می شود
  2. سپس برشی دیگر برای آزاد کردن ناف زده می شود و ناف از پوستی که آن را احاطه کرده است جدا می شود.
  3. پوست از دیواره شکم جدا شده تا عضلات و فاسیا نمایان شود سپس با بخیه این ناحیه را جمع و محکم می کنند.
  4. دستگاه لیپوساکشن نیز معمولا برای تکمیل روند خارج کردن چربی شکمی استفاده می شود.
  5. در انتها یک گن مخصوص مورد استفاده قرار می گیرد تا با فشرده کردن ناحیه خون آب و مایعات ناحیه خارج شود.

   

  روش های جراحی زیبایی شکم

   

  بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی شکم هم زمان با سزارین

  انواع جراحی زیبایی شکم

  1- جراحی زیبایی شکم مینور

  ابدومینوپلاستی یا تامی تاک مینی یا مینور شامل مراحل زیر می باشد:

  1. برشی کوتاه تر و کوچکتر انجام می شود.
  2. چربی ناحیه زیرین شکم خارج شده و دیگر با عضلات و فاسیا کار زیادی نخواهیم داشت. سپس پوست کشیده شده و بخیه زده می شود.
  3. در برخی موارد انتهای ناحیه شکم کاملا جدا می شود.
  4. در برخی موارد قسمتی از عضله و جداره شکم در ناحیه پایین شکم بخیه زده می شود و تنگ می شود.
  5. در برخی موارد لیپوساکشن نیز در جراحی زیبایی شکم مینور استفاده می شود.
  6. در نهایت بخیه به روش فلپ زده می شود.

  2- جراحی زیبایی شکم دور تا دور Extended

  در ابدومینوپلاستی دور تا دور شکم یا اکستند جراحی شکم کامل به علاوه جراحی و لیفت ناحیه پشتی و کمر نیز انجام می شود. ناحیه برش از سرتاسر شکم بیشتر شده و به ناحیه پشتی ادامه پیدا می کند. برای این که بدانید این برش از کجا آغاز می شود می توانید بایستید و سعی کنید دستتان را به پشت و پایین کمر برسانید. اینجا همانجایی است که برش سرتا سر شکم آغاز می شود. این روش به باریکتر شدن و زیباتر شدن ناحیه کمر کمک می کند.

  3- جراحی شکم دور تا دور و بالای کمر High lateral tension

  این یک روش پیشرفته است که انجام دادن آن 4 الی 5 ساعت زمان می برد. در این روش حتی عضلات پشتی نیز تحت جراحی قرار می گیرد و برای باریک شدن خط کم عضلات بخیه زده می شود و چربی اضافی خارج می شود.

  4- جراحی زیبایی شکم شناور یا FAB

  این روش جدید نیز به نام جراحی زیبایی شکم مینی دور تا دور نیز شناخته می شود. در این روش چربی و عضلات دور تا دور شکم تحت عمل جراحی قرار می گیرد با این تفاوت که برش سرتاسری زده نمی شود و برشی کوچک مثل برش مینی ابدومینوپلاستی خواهیم داشت. در ابتدای جراحی ناف از ناحیه قبلی خود کاملا جدا شده و در پایان با یک یا دو سانتی متر تغییر موقعیت دوباره به شکم بخیه زده می شود

  5- جراحی زیبایی پیرامونی یا Circumferential

  این جراحی نیز مانند جراحی دورتا دور شکم می باشد با این تفاوت که چربی ناحیه باسن هم خالی و خارج می شود. اسکار این جراحی دور تا دور بدن کاندیدا باقی می ماند این جراحی مضاعف لیپکتومی شکم یا لیفت پایین بدن نیز خوانده می شود. این روش برای افرادی توصیه می شود که لاغری شدید داشتن و کل بدن شل و افتاده شده است.

   

  انواع جراحی زیبایی شکم

   

  بیشتر بخوانید: خطر آمبولی در جراحی شکم

  ریکاوری و نقاهت بعد از جراحی زیبایی شکم

  بهبودي  پس از جراحی زیبایی شکم به تكنيك هاي جراحي و ساير عوامل بستگي دارد. طول دوره بهبودي مي تواند از يك تا چهار هفته طول بكشد و به بيماران توصيه مي شود كه بخشي از اين دوره بهبوي را از محل كار مرخصي بگيرند.

  • از بلند كردن اشياء سنگين در اين مدت خودداري كنيد.
  • در روزهاي اول احتمال كبودي و ناراحتي وجود دارد. شكم بند يا لباس فشرده و گن مي تواند ورم يا كبودي را كمتر كند و ورم بافت هاي ترميم شده را درمان كند. اين لباس فشرده در كمك به پوست در نواحي تحت درمان براي تطابق با شكل جديد موثر است.
  • به بيماران توصيه مي شود كه از نيكوتين در هر شكلي به مدت يك ماه قبل از
  • جراحي يا بيشترو همچنين در طول دوره بهبودي پرهيز كنند.
  • بهبودي كامل 3 تا 6 ماه طول مي كشد، و بعد جاي زخم ها كمرنگ مي شود. جاي زخم ها ممكن است در ابتدا قرمز و مشخص شود، ولي با درمان مناسب، آنها بهتر مي شوند و به يك خط نازك سفيد تبديل مي شوند.

  ریکاوری و نقاهت بعد از جراحی زیبایی شکم

   

  بیشتر بخوانید: بارداری بعد از عمل ابدومینوپلاستی

   

  خطرات جراحی زیبایی شکم

  ابدومينوپلاستي خطرهاي خاصي دارد كه ممكن است جدي باشند. هنگام تصمیم گیری برای انجام چنین کاری توصیه می شود که مزایای آن را با خطرات و عوارض بالقوه مقایسه کنید. از این رو، تمام بیماران باید در مورد تمام خطراتی که خود را در معرض آنها قرار مي دهند، مطلع شوند. اما در موارد نادر، عوارض شدید وجود دارد و شامل لخته شدن خون، ترومبوز، عوارض قلبی و ریوی یا عفونت مي باشد.

  عفونت و لخته شدن خون یک خطر بالقوه خطرناک بعد از ابدومينوپلاستي است اما به ندرت رخ می دهند. عفونت معمولا با آنتی بیوتیک ها و زهکشی درمان می شود. به بیماران توصیه می شود تا در اسرع وقت بعد از جراحی حرکت کنند تا خطر ابتلا به لخته شدن خون را به حداقل برسانند. آمبولی ریوی، حمله قلبی یا سکته مغزی، عوارض بسیار ناچیز است که ممکن است پس از هر نوع جراحی ناشی از بی حرکتی بعد از جراحی رخ دهد که موجب لخته شدن خون می شود که ممکن است به قلب، ریه یا مغزمنتقل شود. به این ترتیب، آمبولی ریه پس از عمل ابدومينو پلاستي یک خطر جدی است و اگر رخ دهد، معمولا در عرض سه هفته از عمل جراحی اتفاق می افتد، اما معمولا بیشتر از 72 ساعت اول پس از انجام این عمل انجام می شود.

   

  خطرات جراحی زیبایی شکم

  بیشتر بخوانید: عوارض جراحی زیبایی شکم و سینه

  اگر عوارض رخ دهد، معمولا روند بهبودی را به تاخیر می اندازند. در موارد نادر، یک جراحی دیگر برای رفع عوارض احتمالی لازم است. نکروز پوست یکی از عوارض است که ممکن است نیاز به یک روش دیگر داشته باشد، زیرا پوست مرده باید توسط پیوند پوست جایگزین شود. اگرچه نکروز بسیار نادر است، اما افراد سيگاري به افزایش نكروز پوست مبتلا می شوند. توقف مصرف نیکوتین و سیگار کشیدن چند هفته قبل و چند هفته پس از جراحی، بدن را پاک می کند و احتمال بهبودی ناگهانی را بهبود می بخشد.

  یکی از مشکلات شایع بعد از یک شکم آب بندی، جمع آوری مایع زیر پوست پس از تخلیه است. یک جراح می تواند مایع را با یک سوزن جا به جا کند. تخلیه در عرض یک ماه متوقف می شود و نتایج نهایی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

  زخم های ناشی از شکم و پهلو به مدت طولانی باقی می ماند. اندازه اسکار به میزان پوستی که قطع شده ، تکنیک های مورد استفاده برای جراحی، مهارت های جراح و توانایی بدن برای بهبودی بستگي دارد. گرچه این اسکار هرگز ناپديد نمی شود، ولي معمولا زير لباس زير قرار می گیرد، بنابراین با لباس پوشانده می شود. به طور معمول نه ماه  تا يك سال طول می کشد تا زخم ها مسطح و روشن تر شوند.

   

  خطرات جراحی زیبایی شکم

  بیشتر بخوانید: بهترین سن برای جراحی زیبایی شکم

  به طور مختصر خطرات احتمالی ابدومينوپلاستي عبارتند از:

  1- خون ریزی

  2- جمع شدن مايعات

  3- بهبود زخم سطحي

  4- از دست دادن پوست

  5- بی حسی یا تغییرات دیگر در حساسيت پوست

  6- عوارض  بیهوشی

  7- تغییر رنگ  پوست و / یا تورم  طولانی مدت

  8- بافت چربي پیدا شده  در اعماق پوست ممکن است از بين برود ( نکروز چربي)

  9- جدایی زخم بزرگ

  10- عدم تقارن

  11- شلي عود كننده پوست

  12- درد، که ممکن است باقی بماند

  13- تورم مداوم در پاها

  14- آسیب عصب

  15- امکان جراحی اصلاحي

  16- غده خوني (ممکن است در 3 تا 4٪ از موارد رخ دهد)

  17- كلوئيد (زخم شديد)

  18- سروما

  19- پارگي بخیه

  20- تورم

  21- زخم قابل مشاهده

  به طور مختصر خطرات احتمالی ابدومينوپلاستي عبارتند از

  بیشتر بخوانید: استفاده از گن پس از جراحی زیبایی شکم

  هزینه جراحی زیبایی شکم

  هزینه ابدومينوپلاستي از کشور به كشور و حتی در در منطقه هاي  مختلف کشورها متفاوت است. به عنوان یکی از گران ترین عمل های جراحی زیبایی، هزینه آن بستگی به عوامل مختلفي مثل  سن بیماران، وزن و وضعیت سلامتی  آنها بستگي دارد. بسته به افراد مختلف نیز ممکن است هزینه های دیگري پس از عمل اضافه شوند . این شامل ويزيت هاي بعدي  كه مورد نیاز برخی پزشکان است، نمي شود. در مطب دکتر زهرا سعادتی این جراحی از 8 میلیون تومان به بالا می باشد. مراقبت پیش از عمل و پس از عمل ، تسهیلات هزینه، و داروها و هزینه گن باید هنگام بررسی هزینه عمل جراحی مد نظر قرار گیرند. این هزینه ها معمولا درهزينه اصلی شامل نمی شود.

   

  هزینه جراحی زیبایی شکم

   

  بیشتر بخوانید: دوران نقاهت پس از جراحی زیبایی شکم

   

  روش های ترکیبی و مرتبط با جراحی زیبایی شکم

   

  1- لیپوساکشن:

  كه ليپوپلاستي نيز ناميده مي شود ، یک نوع جراحی است که چربی را از بدن انسان در تلاش برای تغییر شکل آن خارج مي كند. شواهد تاثير اين عمل را بر وزن بعد از جراحی را حتی با گذشت چندين ماه  نشان نمي دهند و به نظر نمی رسد كه  بر مشکلات مرتبط با مريضي چاقي تاثير گذار باشد.  سلول های چربی ساكشن شده به طور دائم  از بین می روند، اما با عدم رعایت رژیم غذایی مناسب پس از چند ماه چربی كلي بدن به طور عمومي به سطح قبل از درمان برمي گردند. اين اتفاق  با وجود حفظ رژیم غذایی  و پرهيزات ورزشي قابل کنترل است.

  2- پيكر تراشي:

  اصطلاح عمومی که اشاره به جراحی  پلاستیک هاي مختلف كه در نقاط مختلف بدن با هدف بهبود شکل و حالت بافت  زيرين که از چربی  حمايت ميكند انجام مي شود. اين يك روش متداول  است كه  برای افرادی که وزن زيادي از دست داده اند، انجام مي شود.اين عمل ممکن است هم براي آقايان و هم خانم ها استفاده شود.

  3- کاهش اندازه سينه:

  يا ماموپلاستي كاهنده عمل جراحی زیبایی مورد استفاده در تغییر اندازه سينه در زنان مبتلا به بزرگي سینه و مردانی که از بزرگي سينه رنج می برند، مي باشد. این نوع از عمل جراحی  برای درمان پستان در شرايطي كه به عنوان هیپرتروفی، که اشاره به بزرگی سینه دارد، انجام مي شود. این شرايط معمولا  در هر دو سینه و غالبا در هنگام بلوغ یا بلافاصله پس از بلوغ شديدتر مي شود.

  4- ليفت سينه:

  يا مستوپكسي  جراحی  است که پوست اضافی را حذف مي كند و بافت اطراف سينه را سفت مي كند، در نتیجه باعث ليفت و سفت شدن سينه مي شود.  عمل هاي مستوپكسي  داراي درجات خاصی از خطراتي هستند كه  هر نوع  عمل جراحی به همراه دارد.

   

  روش های ترکیبی و مرتبط با جراحی زیبایی شکم

  شما می توانید فیلم جراحی زیبایی شکم را مشاهده فرمایید

   

  بخواهید تا بدرخشید، مجموعه دکتر سعادتی با ارائه بهترین خدمات خدمت شما بزرگواران اندامی زیبا و خارق العاده برای شما رقم می زند. برای اطلاعات بیشتر از مجموعه دکتر سعادتی و خدمات آن بر روی لینک  https://drsaadati.com/  کلیک کنید.

  سوالات متداول

  • اقدامات لازم پس از جراحی زیبایی شکم چه می باشد؟

  سعی داشته باشید تا 72 ساعت پس از جراحی زیبایی شکم پانسمان های خود را تعویض کنید و داروهای خود را به موقع مصرف نمایید. تا 1 ماه پس از عمل جراحی، از حمل کردن اجسام سنگین و همچنین و ورزش های سنگین خودداری کنید.

  • راه کارهای جلوگیری از آمبولی پس از جراحی چیست؟

  با مصرف دارو های ضد انعقاد خون و همچنین پوشیدن جوراب به صورت متداول میتوانید از بروز آمبولی در بدنتان جلوگیری کنید.

  • آیا امکان جراحی زیبایی شکم و سینه به طور هم زمان می باشد؟

  تنها افرادی که شرایط فوق را داشته باشند میوانند جراحی زیبایی شکم و سینه را به طور هم زمان انجام دهند و این شرایط اعم از: سن، نداشتن بیماری زمینه ای و تایید پزشک متخصص نیز می باشد.

  • آیا هنگام جراحی زیبایی شکم ناف جا به جا می شود؟

  در انواع جراحی های زیبایی شکم، ناف به هیچ عنوان جا به جا نمی شود و کاملا ثابت می ماند.

  دکتر زهرا سعادتی

  دکتر زهرا سعادتی بورد تخصصی جراحی عمومی و متخصص جراحی با لیزر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1378 هزینه های مربوط به انواع عمل جراحی و لیزر پس از معاینه دقیق توسط پرشک تعیین می گردد تلفن تعیین وقت 02122761600-02122766853 آدرس: تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457

  نوشته های بیشتر از دکتر زهرا سعادتی

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.